Влада не має права відвертатися від своїх громадян. Переселенці потребують підтримки!

«Влада не має права відвертатися від своїх громадян. Переселенці потребують підтримки!» — Тетяна Подашевська.


Сьогодні в Україні офіційно зареєстровано майже півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб. На жаль, держава залишається байдужою до їх проблем.

У Бучанському районі спільно з «Опозиційною платформою — За життя» ми організували волонтерський рух з підтримки переселенців. У їх офісі Тетяна Подашевська й зустрілася з тими, кому довелося покинути свої домівки та шукати прихистку від війни в різних куточках України.

«Повернення територій треба починати як із підтримки ВПО, так і тих, хто залишився на окупованих територіях. У кожного з нас своя історія і свої труднощі, але Україна — наш дім і ми потребуємо допомоги. Влада зрадила півмільйона людей скасувавши вибори на частині територій Донбасу. Там наші рідні. Вони теж хочуть миру. Всі втомились від війни» — так коментують ситуацію ті, хто 6 років тому втратив домівку.

«Зараз переселенці можуть розраховувати лише на 442 гривні державної підтримки в місяць на оренду житла. Хіба реально за такі кошти знайти помешкання? На жаль, актуальними залишаються проблеми як з роботою, так і з дитсадочками та школами. Влада, тим часом заявляє, що основні проблеми ВПО вирішено. У наших планах за допомогою сил місцевого самоврядування організувати процес отримання доступного житла з залученням державних кредитів. Ми не повинні вдавати, що проблем переселенців не існує» — Тетяна Подашевська.

На цьому тижні народний депутат Олександр Качний запланував зустріч з представниками громади внутрішньо переміщених осіб. Зустріч відбудеться в офісі волонтерів. Якщо ви маєте запитання, потребуєте допомоги або хочете доєднатися до волонтерського руху — чекаємо вас за адресою вулиця Енергетиків 8 у місті Буча. Не будемо байдужими!

© 2020 Опозиційа Платформа За Життя у Київській Області