За соцопитуваннями до медичної реформи негативно ставляться 80 відсотків українців

З 2 квітня 2018 року в Україні офіційно стартувала медична реформа. Однак на практиці всі «покращення» обернулися тотальним розпадом української медичної системи.


Велика кількість лікарень опинилась на межі банкрутства. Та навіть більше — реформа фактично порушує Конституцію України, яка гарантує надання безкоштовної медичної допомоги кожному українцю.

Олександр Качур, генеральний директор Київського обласного перинатального центру зазначає: «Забезпечення медичними препаратами, обладнанням знаходиться на вкрай низькому рівні. Чимало медичних установ опинилися на межі краху і закриття, а часто наші співгромадяни змушені добиратися за 80-150 км до медустанови».

Наприклад, у Білій Церкві тотальний брак медперсоналу практично по всіх позиціях, і, відповідно до внутрішнього опитування, понад 70 відсотків медичного персоналу готові звільниться. Одна з причин — медики цілодобової варти не отримують навіть 7 тисяч гривень на місяць. На всю Білу Церкву залишилося лише 7 реально працюючих бригад швидкої допомоги, і це у місті з населенням у 200 тисяч, де за нормативами повинно бути 33 бригади.

«Так звана реформа трощить всі надбання та досягнення вітчизняної системи охорони здоров’я. Але хіба для того, щоб підвищити зарплатню медикам, придбати сучасне медичне обладнання необхідно усе зруйнувати та спаплюжити?

Я вважаю, що саме час стати на заваді знищення українців, що планово проводиться в останні роки. Що стосується Білої Церкви, то зроблю все, що від мене залежить, аби зберегти так звану другу ланку медичної допомоги, яка зараз, фактично, є першою» — Олег Денисенко, член виконавчого комітету міста Біла Церква.© 2020 Опозиційа Платформа За Життя у Київській Області